Ranking kryptowalut 07-08-2018. Czas na odreagowanie ostatnich spadków.

Ranking kryptowalut (rating) 2018-08-07

Zapraszamy na kolejny ranking kryptowalut przygotowany przez niezależnych ekspertów z dziedziny kryptowalut i finansów. Tym razem zmian jest bardzo niewiele. Z rankingu wypada Tron i na jego miejsce wchodzi Ethereum Classic. Przypominamy że ranking dotyczy 10 kryptowalut z największą kapitalizacją ułożonych alfabetycznie.

Ostatnio pisaliśmy o możliwych potencjalnych spadkach i tak też się stało. Przez ostatni tydzień mieliśmy dość mocną przecenę na kryptowalutach. Bitcoin spadł o 20 % a altcoiny zaliczyły jeszcze większe spadki. Obecnie zbliżyliśmy się do ważnego momentu, kurs BTC odbił się od lokalnego szczytu z początków czerwca, co rodzi nadzieję na większe odbicie. Niestety potencjalne wzrosty mogą dotyczyć głównie Bitcoina i być dość mizerne. Jeżeli nie przebijemy linii trendu spadkowego ani ostatniego lokalnego szczytu to powrócimy do spadków.

Na tej fali wzrostów ma szanse popłynąć również ETC, które idzie w górę zgodnie z giełdowym przysłowiem: “kupuj plotki sprzedawaj fakty”. Ethereum Classic ma być wprowadzone na amerykańską giełdę Coinbase.

W najbliższym czasie lepiej mieć wzmożoną czujność i być bardzo ostrożnym w inwestycjach, bo bardzo możliwe są spore wahania kursów kryptowalut, a kierunek ostatecznie nie został jeszcze obrany.

Legenda:
A – bardzo dobry (mocne kup)
B – dobry (kup)
C – neutralny
D – słaby (sprzedaj)
E – bardzo słaby (mocne sprzedaj)

Ranking nie stanowi rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów. Nie należy inwestować więcej niż można stracić.

Dodaj komentarz