Ranking kryptowalut 29-07-2018. Czas na spadki.

Ranking kryptowalut 2018-07-29

Zapraszamy na kolejny ranking kryptowalut przygotowany przez niezależnych ekspertów z dziedziny kryptowalut i finansów. W kolejnej odsłonie mamy sporo zmian. Niestety wszystkie kryptowaluty zaliczyły spadki w ratingu. Oceny wahają się od E (bardzo słaby – mocne sprzedaj) do D (słaby – sprzedaj).

Obecne wzrosty na kryptowalutach trwają już ponad miesiąc bo od 24 czerwca. Należy traktować je jako fala korekcyjna w trendzie spadkowym, który mamy od 17 grudnia 2017 r. Prawdopodobnie obecne wzrosty kryptowalut a zwłaszcza Bitcoina spowodowane są informacjami o możliwym wprowadzeniu ETF-ów na BTC. Wg naszej oceny wprowadzenie ETF-ów w sierpniu jest mało prawdopodobne ze względu na spore ruchy na kryptowalutach oraz na brak odpowiedniego zabezpieczenia i ubezpieczenia, które mogłoby uchronić potencjalnych inwestorów przed stratami.

Obecną sytuację można podsumować starym przysłowiem giełdowym: “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Prawdopodobnie zbliżamy się do miejsca, kiedy fakty ujrzą światło dzienne i kolejne wnioski o ETF na Bitcoinie zostaną odrzucone albo odroczone.

Nie mniej jednak należy brać pod uwagę każdy możliwy scenariusz. Ten najbardziej optymistyczny wariant zawierałby w sobie ogłoszenie ETF-ów na BTC, co niewątpliwie spowodowałoby spore wzrosty na Bitcoinie, a w konsekwencji również na całym rynku kryptowalut i prawdopodobnie zakończyłoby bessę trwającą już ponad pół roku na kryptowalutach i dało nadzieję na nowe ATH na BTC.

Legenda:
A – bardzo dobry (mocne kup)
B – dobry (kup)
C – neutralny
D – słaby (sprzedaj)
E – bardzo słaby (mocne sprzedaj)

Ranking nie stanowi rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów. Nie należy inwestować więcej niż można stracić.

1 komentarz do wpisu “Ranking kryptowalut 29-07-2018. Czas na spadki.”

Dodaj komentarz