Ranking kryptowalut – coraz bliżej dołka

2018-12-17 ranking kryptowalut

19 grudnia minie rok od historycznego zeszłorocznego szczytu na Bitcoinie. Od tego czasu Bitcoin zdążył już spaść o 85 %. Obecna cena w okolicach 3000 $ za BTC jest dwa razy niższa, niż kiedy publikowaliśmy ostatni nasz rating. Wtedy cena Bitcoina była powyżej 6000 $ i dla niektórych ta wartość wydawała się podłogą nie do przebicia. Tak jak podejrzewaliśmy podłoga została przebita i stała się obecnie sufitem, czyli oporem przed większymi wzrostami.

Cały rynek kryptowalut pogrążony jest w głębokiej bessie i panuje bardzo negatywny sentyment, dopiero teraz większość osób zauważyło bessę i zaczęło wieścić kolejne spadki. My widzimy to zgoła inaczej. Obecne ceny mogą okazać się dobrym miejscem na akumulację. Po ostatnim miesiącu sporych spadków jest duża szansa na równie spore odbicie. Nie wiadomo tylko czy z obecnego poziomu, czy może z poziomu niżej, czyli okolic 2000 $. Dlatego też podnieśliśmy oceny kryptowalut do poziomu C. Nie jest to jeszcze rekomendacja “kup” bo bessa może potrwać dobre kilka miesięcy albo nawet i lat ale tak jak pisaliśmy wyżej jest spora szansa na większe odreagowanie i przetestowanie sufitu czyli okolic 5500 – 6000 $. Sprzedawanie obecnie może okazać się sprzedawaniem w lokalnym dołku.

Oczywiście jak zwykle jest ryzyko jakiegoś bad newsa, który może zniweczyć to odbicie. Najgorszy scenariusz zawsze należy brać pod uwagę.

W zestawieniu pojawiła się nowa kryptowaluta Bitcoin SV która powstała po forku na Bitcoin Cashu i konkuruje z nim jak równy z równym, co niestety powoduje osłabienie obydwu walut. Do rankingu powrócił Tron, a wypadł z niego Dash i Monero.

Legenda:
A – bardzo dobry (mocne kup)
B – dobry (kup)
C – neutralny
D – słaby (sprzedaj)
E – bardzo słaby (mocne sprzedaj)

Ranking nie stanowi rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów. Nie należy inwestować więcej niż można stracić.

4 komentarze do wpisu „Ranking kryptowalut – coraz bliżej dołka”

Dodaj komentarz