Ranking kryptowalut – spore ryzyko kolejnych spadków

Ranking kryptowalut (rating) 2018-09-25

W kolejnym rankingu kryptowalut mamy kilka zmian. Z rankingu wypadły dwie kryptowaluty: Ethereum Classic i IOTA. Zamiast nich w rankingu pojawiły się Dasha z oceną E+ i Monero z oceną E. Ratingi wszystkich kryptowalut są bardzo słabe od E- do E+. Część kryptowalut zaliczyło spadek w rankingu w porównaniu do poprzedniego ratingu, między innymi: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum. Część pozostało na tym samym poziomie: Cardano, EOS, Litecoin orz XRP, a tylko jedna kryptowaluta Stellar uzyskała rating wyższy od poprzedniego, niestety tylko E+.

Od początku roku rynek kryptowalut pogrążony jest w bessie i coraz więcej osób zaczyna wierzyć, że powoli bessa zamieni się w kolejną hossę. My jednak dostrzegamy spore niebezpieczeństwo kolejnych spadków. Bitcoin już wielokrotnie testował rejon 6000 $ i spora część traderów uważa ten poziom za solidną podłogę i dobre miejsce do solidnego odbicia. Jak na razie kolejne odbicia na BTC są mniejsze od poprzednich i istnieje coraz większe ryzyko przebicia poziomu podłogi, a wtedy wsparcie może zamienić się na opór. Co mogłoby oznaczać, że w najbliższym czasie kurs Bitcoina nie powróciłby powyżej 6000 $. Póki co na razie kurs jest jeszcze powyżej wsparcia.

Legenda:
A – bardzo dobry (mocne kup)
B – dobry (kup)
C – neutralny
D – słaby (sprzedaj)
E – bardzo słaby (mocne sprzedaj)

Ranking nie stanowi rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów. Nie należy inwestować więcej niż można stracić.

Dodaj komentarz